Saleterki to małe miseczki zazwyczaj wyprodukowane ze szkła które mają za zadanie wyserwować owoce, warzywa, zupy, słodycze, chipsy czy orzeszki. Patrząc na mnogość zastosowań wiemy, że nie może ich zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym, restauracji, barze, hotelu czy kawiarni. Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyrobem salaterek szklanych, ceramicznych, plastikowych czy porcelanowych. Te małe miseczki produkowane są w przeróżnych kolorach i wzorach. Możemy kupić malutkie do serwowania sosów lub większe do surówek czy innych dań. Dobierzemy salaterki do pozostałej zastawy stołowej oraz do wystroju naszych wnętrz. Warto mieć w domu kilka a nawet kilkanaście sztuk bo to bardzo praktyczne naczynia, które sprawdzą się podczas serwowania awaryjnie zupy jak i jadnogarnkowych dań. Gdy nie posiadamy w domu pucharków do deserów to takie salaterki świetnie je zastąpią. Zmieszczą się w nich lody, bita śmietana i owoce.

Możemy wybrać okrągłe salaterki albo kwadratowe lub w bardziej oryginalnym kształcie. Dzisiejszy wybór pozwala rozbudzić wyobraźnie i poszukać takie, które zadowolą nawet najbardziej wyszukane gusta.

Salaterki to doskonały produkt na prezent. Można kupić bardzo oryginalnych i finezyjnych zestawach. Występują w grupach po 3 lub 4 sztuki, tej samej wielkości lub właśnie każda w innej. Dodatkowo zaprojektowana jest do nich dekoracyjna podstawka z tego samego tworzywa lub kontrastująca w innym materiale i kolorze. Takie prezent nie dość że będzie bardzo praktyczny to jest dodatkowym elementem dekoracyjnym stolika kawowego czy bufetu.