salaterki

Salaterki

Saleterki to małe miseczki zazwyczaj wyprodukowane ze szkła które mają za zadanie wyserwować owoce, warzywa, zupy, słodycze, chipsy czy orzeszki. Patrząc na mnogość zastosowań wiemy, że nie może ich zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym, restauracji, barze, hotelu czy kawiarni. Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyrobem salaterek szklanych, ceramicznych, plastikowych czy porcelanowych. Te małe miseczki produkowane są w przeróżnych kolorach i wzorach. Możemy kupić malutkie do serwowania sosów lub większe do surówek czy innych dań. Dobierzemy salaterki do pozostałej zastawy stołowej oraz do wystroju naszych wnętrz. Warto mieć w domu kilka a nawet kilkanaście sztuk bo to bardzo praktyczne naczynia, które sprawdzą się podczas serwowania awaryjnie zupy jak i jadnogarnkowych dań. Gdy nie posiadamy w domu pucharków do deserów to takie salaterki świetnie je zastąpią. Zmieszczą się w nich lody, bita śmietana i owoce.

Możemy wybrać okrągłe salaterki albo kwadratowe lub w bardziej oryginalnym kształcie. Dzisiejszy wybór pozwala rozbudzić wyobraźnie i poszukać takie, które zadowolą nawet najbardziej wyszukane gusta.

Salaterki to doskonały produkt na prezent. Można kupić bardzo oryginalnych i finezyjnych zestawach. Występują w grupach po 3 lub 4 sztuki, tej samej wielkości lub właśnie każda w innej. Dodatkowo zaprojektowana jest do nich dekoracyjna podstawka z tego samego tworzywa lub kontrastująca w innym materiale i kolorze. Takie prezent nie dość że będzie bardzo praktyczny to jest dodatkowym elementem dekoracyjnym stolika kawowego czy bufetu.

Zobacz podobne wpisy