Sosjerka w zestawie stołowym to taka wisienka na torcie. Jest idealnym uzupełnieniem serwisu obiadowego pod względem praktycznym jak i estetycznym. Sam jej smukły i obły kształt nadaje delikatności stołowym naczyniom. Przeznaczona jest do serwowania sosów gorących jak i zimnych. Jest idealnie zaprojektowana aby chwytając za ucho nalać taką ilość sosu jak jest nam potrzebna. Nie musimy dokładać małej wazówki ani łyżki bo sosjerka jest zakończona zazwyczaj tak wyprofilowanym dzióbkiem że dozuje w punkt tyle ile chcemy oraz tam gdzie chcemy nalać.

Każdy kompletny zestaw obiadowy w swoim składzie zawiera już sosjerkę z tego samego tworzywa co pozostałe naczynia więc nie musimy dokupować jej osobno. To rozwiązanie sprawia, że wszystkie elementy są w tym samych kolorze i wzorze.

Ale sosjerka to nie tylko naczynie do podawania gorących obiadowych sosów. To idealne naczynie do serwowania zimnych dipów, które używamy podczas kolacji, grilla czy małego spotkania wśród znajomych. Na takie okazje warto zaopatrzyć się w sosjerki wykonane np. ze metalu czy stali nierdzewnej, która swoim wyglądem będzie korespondowała i innymi urządzeniami kuchennymi. Kolejną propozycją są sosjerki wykonane ze szkła – to mogą być malutkie naczynia, w których można podać ketchup majonez lub musztardę. Dużą zaletą szklanych sosjerek jest ich wszechstronne zastosowanie, będą pasowały do wszystkich rodzajów posiłków. Dzięki niezobowiązującemu wyglądowi wpasują się do zestawów z elegancką porcelaną ale też do ogrodowego mniej oficjalnego stylu. Takie sosjerki można myć w zmywarce, są higieniczne i nie absorbują zapachów produktów w nich serwowanych.