Stoliki dla dzieci

Stoliki dla dzieci – kiedy się zdecydować?

Stoliki dla dzieci wybiera się najczęściej w momencie, w którym dziecko jest już w stanie samodzielnie siedzieć i grzecznie się bawić. Stolik pozwala na uporządkowanie zabawy, umożliwia wygodne rysowanie, układanie klocków czy inne kreatywne aktywności wykonywane pod okiem dorosłych. Chociaż niektórzy rodzice są przekonani, że podłoga jest najlepszym miejscem na tego typu zabawy, po zdecydowaniu się na stolik z pewnością zmienią zdanie. Jak zatem wybrać odpowiednie meble dla dziecka? Kiedy się na to zdecydować?

The form you have selected does not exist.

Kiedy wybrać stolik dla dziecka?

Warto obserwować swoją pociechę i sprawdzać, kiedy przejawia ochotę do wykonywania aktywności trochę innych, niż zabawa na podłodze. Jeśli często pokazuje, że przyjemność sprawia jej rysowanie, malowanie czy układanie puzzli, warto pomyśleć o niewielkim stoliku, który pozwoli robić to w sposób uporządkowany i przede wszystkim wygodny. Stolik może także służyć do spożywania posiłków, co jest niezwykle wygodne dla rodziców, mogących obserwować dziecko bez konieczności pilnowania go przez cały czas.

Jak wybrać stolik?

Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią wysokość stolika do naszego malucha. Po posadzeniu dziecka na krzesełku powinno ono dotykać stopami podłogi. Jednocześnie kolanka powinny być zgięte, choć nie zbliżone do klatki piersiowej. Stolik natomiast nie może zmuszać do pochylania się. W ten sposób możemy bowiem przyczynić się do wad kręgosłupa dziecka. Plecy malucha muszą być proste podczas zabawy czy kolorowania. Stolik nie powinien także mieć ostrych krawędzi, w które dziecko mogłoby uderzyć. Dlatego warto wybierać stoły zaokrąglone, najlepiej z plastiku lub gładkiego drewna.

Stolik dla malucha to jeden z elementów pokoju dziecięcego, o którym warto pomyśleć gdy tylko dziecko zaczyna przejawiać pierwsze oznaki samodzielności. To dobry zakup, który ułatwi wszelkie kreatywne zabawy.

Podobne wpisy