Meble dla dzieci 3

Szafki dziecięce – w jakie najlepiej zainwestować i czym kierować się przy zakupie?

Szafki dziecięce to jeden z podstawowych elementów umeblowania pokoju dla malucha. Decydując się na zakup konkretnego rodzaju mebli warto zastanowić się, jakim budżetem dysponujemy, a także jak często zamierzamy w pełni modernizować dane pomieszczenie. Chcąc, aby wystrój dziecięcego pokoju posłużył nam nieco dłużej, warto zainwestować w uniwersalne, ponadczasowe modele. Jeżeli uwielbiamy częste zmiany bogata oferta sklepów meblowych powinna zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta.

The form you have selected does not exist.

Na co zwrócić uwagę kupując szafki do dziecięcego pokoju?

Zanim zainwestujemy w jakikolwiek mebel przeznaczony do pokoju malucha, zwróćmy uwagę na jego bezpieczeństwo. Każdy element umeblowania powinien spełniać wymogi europejskie i posiadać odpowiednie certyfikaty. Jeżeli decydujemy się na szafkę niewielkich rozmiarów zadbajmy, aby była stabilna posiadała zaokrąglone kanty oraz zabezpieczenia chroniące przed zatrzaśnięciem palców. Lakier, farba lub bejca, którymi jest pokryta powinny być antyalergiczne i nie posiadać dodatku metali ciężkich.

Ważna jest także pojemność mebla, gdyż w przypadku małego dziecka istotne jest dla nas zachowanie jak największej przestrzeni do zabawy. Szuflady nie powinny być zbyt płytkie lub za głębokie. Mebel musi być w pełni funkcjonalny. Do umeblowania pokoju możemy także dodać szafki wiszące. Zabudowane modele sprawdzą się jako dodatkowe miejsce na pościel bądź nie używane, sezonowe ubranka, a te otwarte wyeksponują kolekcje książek młodego ucznia. Modele wiszące o prostym wykończeniu, bez problemu dopasujemy do zakupionej wcześniej meblościanki, czy komody zachowując spójność w wystroju wnętrza. Bardzo popularne stały się także regały, do których możemy dodawać kolejne elementy dowolnie rozbudowując mebel.

Podobne wpisy