szafa dla dziecka

Szafy dla dzieci – podstawa wyposażenia dziecięcego pokoju

Szafy dla dzieci to elementy umeblowania nad którymi warto dobrze się zastanowić. Jeżeli dokonamy dobrego wyboru mebel posłuży nam na lata i rozwiąże problem z ciągłym bałaganem w pokoju dziecka. Na co zwrócić uwagę, aby dokonać trafnego zakupu?

1. Wielkość i pojemność szafy


Szafa powinna nie tylko dobrze się prezentować ale przede wszystkim pomieści jak najwięcej rzeczy dziecka. Oprócz ubrań i akcesoriów dla malucha musimy w niej schować także kosze na zabawki. Dlatego warto, aby oprócz miejsca na rzeczy wiszące posiadała również pułki, których wielkość możemy dowolnie dostosowywać do swoich potrzeb. Wielu producentów oferuje nam również szafy z regulacją drążka na ubrania, dzięki czemu mebel bez problemu dostosujemy do wzrostu dziecka. Jeżeli dysponujemy małym metrażem dziecięcego pokoju świetnym rozwiązaniem są szafy narożne oraz wnękowe. Są pojemne, ergonomiczne i eleganckie, dobrane w neutralnym kolorze bardzo dobrze komponują się z elementami nie będącymi częścią zestawu.

2. Bezpieczeństwo


Tak jak w przypadku niemal każdego mebla dla dzieci, warto sprawdzić z jakich materiałów wykonany jest produkt oraz czy posiada niezbędne certyfikaty. Szafa, zawierająca szuflady, powinna mieć specjalne mechanizmy zabezpieczające przed przytrzaśnięciem palców. Jeżeli decydujemy się na mebel wolno stojący zadajmy, aby miał mocowania do ściany.

3. Jakość i staranność wykonania


Nie ma potrzeby, aby taki mebel był wymieniany co roku, dlatego wskazane jest, aby drewno lub płyta z których składa się szafa były przyzwoitej jakości. Zadbajmy o dobrze wykonany montaż oraz prawidłowo zamontowane zawiasy. Wybierzmy produkt w uniwersalnym kolorze i wymiennymi frontami, co pozwoli nam dowolnie zmiany aranżacji pokoju.

Podobne wpisy