Sztućce dla dzieci

Sztućce dla dzieci

Kiedy przychodzi taki czas w rozwoju dziecka na naukę samodzielnego jedzenia rodzice zaczynają poszukiwać odpowiednich sztućców, talerzyków i kubeczków. To może być nie lada wyzwanie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą sztućców dla dzieci. Znajdziecie tam Państwo łyżeczki, widelce a nawet specjalnie zaprojektowany nóż, który może nie ukroi dziecięcej potrawy ale posłuży jako bezpieczne narzędzie do nauki. Produkty dla dzieci są wyprodukowane z trwałych i bezpiecznych tworzyw.

The form you have selected does not exist.

Możemy znaleźć dziś także ekologiczny zestaw np. z bambusa. Niezależnie czy z melaminy czy silikonu takie pierwsze sztućce to wyjątkowo innowacyjne naczynia, które dzięki swoim kształtom ułatwią dziecku naukę samodzielnego jedzenia. Ergonomiczna rączka łyżki bo od niej zaczynami naukę idealnie dopasuje się do rączki malucha. Nie trzeba go zachęcać bo zrobią to ulubione postaci z bajek, które z powodzeniem znajdziemy na widelcu czy łyżce. Przy zakupie sztućców dla dzieci warto zwrócić uwagę na zestaw, który jest ładnie i funkcjonalnie zapakowany w wygodne i praktyczne pudełeczko. Pozwoli nam to na przechowywanie z czystości a także na zabranie takich sztućców dla dziecka w podróż czy w odwiedziny do babci.

Oferowane na rynku sztućce dla dzieci to również sztućce, którymi rodzice zaczynają karmić swoje maleństwa gdy mleko już nie wystarcza. Świetnym rozwiązaniem przy wyborze łyżeczki do karmienia jest taka z zasobnikiem. Mamy chętnie ją wybierają bo pomaga im uniknąć totalnego bałaganu podczas prób karmienia. Oczywiście nie unikniemy całkowicie obecności kaszki w miejscach niepożądanych ale taka łyżeczka zminimalizuje jej rozchlapywanie. Świetnie sprawdzi się też na spacerach, gdzie nie zawsze mamy komfortowe warunki do karmienia naszych dzieci. Sztućce do karmienia dzieci możemy myć ręcznie lub w zmywarce a także wyparzać w sterylizatorze.

Taka pierwsza łyżeczka świetnie sprawdzi się dla malucha, który dopiero zaczyna swoją przygodę z samodzielnym jedzeniem. Dla starszego dziecka, który opanował już niezwykłe trudną umiejętność trafienia do buzi wybierzmy inną łyżkę i widelec. To wyższy poziom zaawansowania. Dzieci uczą się wtedy nabijania, nakładania ale też krojenia. Specjalnie dobrany zestaw sprawi, że dziecko czuje się ważne bo ma tylko swój kolorowy widelec czy nóż. Takie naczynia są niezwykle bezpieczne i nie ma możliwości aby się nimi zraniło. Zachęcajmy dzieci do samodzielnego jedzenia sztućcami gdyż, jest to ważny etap rozwoju małej motoryki.

Producenci umieszczają na opakowaniach szczegółowe informacje dotyczące przeznaczenia produktu odpowiednio do wieku dziecka. To pomoże młodym rodzicom przy wyborze odpowiednich sztućców. Zachęcajmy dzieci do samodzielnego jedzenia jak najszybciej bo wykonywanie takiej prostej czynności ma ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka na innych obszarach. Pomaga w lepszej koordynacji rączki co w przyszłości może przełożyć się nawet na łatwiejsze i dokładniejsze pisanie literek.

Podobne wpisy