Tablice kredowe

Tablice kredowe nie tylko do szkoły

Tablice kredowe to akcesorium coraz częściej wybierane przez rodziców. Stanowi ozdobę dziecięcego pokoju a także świetny sposób na to, by przekazywać najmłodszym najważniejsze informacje. Czy warto kupić tablicę kredową? W jakich wnętrzach będą pasować?

The form you have selected does not exist.

Tablica kredowa – zastosowanie w domu

Tablica kredowa to świetne akcesorium w domu – zwłaszcza z małymi dziećmi. Pozwala na wygodne przekazywanie sobie najważniejszych informacji, ale także wypisywanie sobie miłych rzeczy, które potrafią wywołać uśmiech na ustach. Do czego możemy wykorzystać tablicę kredową?

  • Do nauki! Oczywiście, tablice kredowe służyły głównie do nauki i teraz jest podobnie. Tablica w pokoju dziecka może służyć do zapisywania problematycznych zagadnień, z którymi dziecko ma problem. Patrząc na nie każdego dnia utrwala swoją wiedzę.
  • Do rysowania. Tablica pozwala na uzewnętrznienie swoich artystycznych zapędów. Dzieci uwielbiają spędzać przed nimi długie godziny, rysując kolorowymi kredami i tworząc piękne rysunki. To idealny sposób na to, by zająć malucha. Zwłaszcza jeśli tablicę można zdjąć ze ściany.
  • Do zapisywania wiadomości. Jeśli tablica znajduje się w salonie czy kuchni, możemy zachęcić wszystkich członków rodziny do tego, by z niej korzystali. Mogą na niej zapisywać najważniejsze informacje dnia, listy zakupów, prośby czy też miłe słowa, które mogą poprawić humor podczas gorszego dnia.

Tablice kredowe – do jakich wnętrz?

Tablice kredowe świetnie prezentują się w ciepłych wnętrzach, pełnych jasnych kolorów. Jednak idealnie będą wyglądać także we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim – czarna tablica kredowa będzie wyróżniać się na tle jasnych ścian.

Podobne wpisy