Tace i patery

Tace i patery

Taca to niezastąpiony element wyposażenia kuchennego. Pomaga nam serwować posiłki w większej ilości w tym samym czasie. Chyba trudno sobie wyobrazić restauracje, w której kelnerzy noszą wszystkie zamówione dania pojedynczo. Taca nie dość że ułatwia nam serwowanie posiłku przez spożyciem to jest niezastąpiona przy sprzątaniu ze stołu już po zakończeniu konsumpcji. Dlatego kupując tacę zwróćmy uwagę aby była dość duża co pozwoli przeniesienie w tym samym czasie większej ilości naczyń. Ale nie może być zbyt duża żebyśmy mogli udźwignąć swobodnie jej ciężar przy pełnym obłożeniu. Wybierając tacę należy zwrócić uwagę z jakiego materiału została wykonana. Te plastikowe są lekkie ale szybciej się nam zużyją i będziemy musieli kupić nowe. Natomiast te ze stali nierdzewnej będą bardzo trwałe ale cięższe i droższe.


Wybierając tacę do naszego domu warto kupić kilka. Na specjalne okazje wybierzmy tace wykonane z pięknie prezentującego się tworzywa takiego jak polerowana stal czy szkło. Będą służyły nam podczas specjalnych uroczystości jako np. podkładka pod kieliszki do szampana.
Taca to też praktyczny przedmiot, na którym zaniesiemy śniadanie ukochanej osobie do łóżka. Zastąpi stoliczek i pozwoli wygodnie zjeść i napić się kawy czy soku siedząc w pościeli o poranku.

Patera to naczynie do serwowania ciast i ciasteczek oraz małych przekąsek. Oczywiście możemy podać ciasto na talerzu ale jeżeli zależy nam na ładnej oprawie to zdecydowanie na paterze będzie prezentować się o wiele atrakcyjniej. Czasem zwykłe domowe ciasto z owocami podane właśnie w elegancji sposób sprawi, że poczujemy się jak na małym przyjęciu.
To w jaki sposób prezentujemy nasze dania ma duży wpływ na odczucia smakowe. O wiele bardziej będą nam smakowały ciasteczka ładnie ułożone na szklanej paterze niż zjedzone prosto z plastikowej paczki.

Wybór pater jest bardzo duży i każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Szczególną uwagę zwróćmy na patery kilku poziomowe, które świetnie sprawdzą się na stole podczas uroczystości rodzinnych dla wielu osób. Taka patera daje możliwość podania dużej ilość ciast i ciasteczek a zajmuje powierzchnię jednego talerza. Innym modelem na który warto zwrócić uwagę to patery na nóżce. Są idealnym naczyniem do podania tortu oraz lub ciast. Pięknie prezentują nasze słodkości a zajmują najmniej miejsca na stole. Podwyższona patera ułatwia nam krojenie tortu a następnie jego serwowanie.

Zobacz podobne wpisy