Talerze dla dzieci

Talerze dla dzieci

Miseczki i talerzyki dla dzieci to jedno z wielu akcesoriów, które kupują młodzi rodzice. Są niezwykle kolorowe i pomysłowo zaprojektowane. Karmienie dzieci z tak bajkowych naczyń sprawia, że dzieci traktują to jak zabawę i chętniej zjadają zawartość. Takie naczynia są lekkie więc bez trudu możemy trzymać miseczkę czy talerzyk w ręku podczas całego spożywania posiłku przez nasze pociechy. Dzieci uczą i rozwijają się poprzez ciekawość.

The form you have selected does not exist.

Tą ważną cechę wykorzystuję się projektując coraz to ciekawsze i inspirujące wzory na talerzykach dla dzieci. Mogą to być postacie z bajek lub zwierzątka, które dzieci uwielbiają. Jeśli ulubiona krówka czy kotek towarzyszy dziecku podczas zabawy, czytania książeczki i karmienia to ma ono poczucia bezpieczeństwa a my możemy kontynuować opowiadanie tej samej historyjki o kotku, który tym razem wskoczył na talerzyk.

Wybór talerzyków i miseczek dla dzieci jest bardzo duży i zazwyczaj kupujemy kilka zestawów. Ilość naczyń używanych przy karmieniu dzieci w ciągu dnia jest tak duża, że posiadanie kilku talerzyków ułatwi szybką wymianę na czysty bez potrzeby ciągłego zmywania. Wieczorem takie dziecięce naczynia wraz z pozostałymi sprzętami po prostu umyjemy razem w zmywarce. Zwróćmy uwagę aby talerzyki dla dzieci były wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów. Wybierzmy taka wielkość żeby była odpowiednia do wieku o rozwoju dziecka.

Gdy maluch zaczyna samodzielnie jeść jest to niezwykła przygoda i kolejny ważny etap w jego życiu. Kupując odpowiednie naczynia i sztućce ułatwimy mu to zadanie. Coraz częściej możemy spotkać talerzyki dla dzieci z wbudowanymi małymi przegródkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu jedzenie nie będzie przesuwać się po całym talerzu i dziecko będzie mogło łatwiej nabrać je na łyżeczkę czy widelec. Oddzielimy w jednej przestrzeni kotlecika w drugiej ziemniaczki, a w pozostałej warzywa. Taka separacja jedzenia pozwala na naukę nowych słów i rozwój zmysłu koordynacji ruchowej. Żeby było jeszcze praktyczniej talerzyki i miseczki z silikonu mają przyssawkę, która pozwala przymocować je do gładkiej powierzchni blatu krzesełka do karmienia lub stołu. Dzięki niej dziecięcy talerz z jedzeniem nie znajdzie się przez przypadek na podłodze.

Podobne wpisy