Dzisiejsze termosy do kawy czy herbaty w ogóle nie przypominają tych sprzed kilkudziesięciu lat. Są przede wszystkim bardzo gustownie zaprojektowane i wykonane. Duży nacisk kładzie się właśnie na ich wygląd zewnętrzny. Możemy wybierać z bogatej gamy kolorystycznej oraz dobrać taką wielkość i pojemność jaka jest nam potrzebna. Ich nie wygórowana cena sprawia, że kupujemy kilka termosów, jedne do codziennego użytku oraz takie które zabieramy na małe wycieczki i duże wyprawy. Współczesny wystylizowany wyglądem termos może śmiało stanowić element wystroju kuchni. Najbardziej okazałe wykonane są ze stali nierdzewnej i wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Termosy do kawy czy herbaty to przede wszystkim ich funkcjonalność, wykonane są ze specjalnych materiałów, posiadają termoizolację, dzięki której nawet po upływie dłuższego czasu możemy napić się ciepłego napoju. Te mniejsze mieszczące kubek kawy, zabieramy ze sobą na spacer i do pracy. Podczas jesiennych i zimowych dni termos z ciepłą herbatą jest nieodłącznym towarzyszem wypraw do lasu czy w góry. Te większe są idealne na rodzinny wyjazd czy piknik. To w termosie zanosimy naszym bliskim rosół gdy zachorują. Utrzymanie przez wiele godzin stałej temperatury napojów jest zasługą dobrej izolacji i szczelnemu zamknięciu.

Profesjonalne termosy do kawy lub herbaty na co dzień używane są w gastronomii, pozwalając na przechowywanie przez długi czas ciepłych napojów i wygodne rozlewanie ich do filiżanek czy kubków. Doskonale też wypełniają swoją funkcje podczas różnego rodzaju konferencji, spotkań biurowych czy posiedzeń zarządu.

Nie zapominajmy, że termosy utrzymują chłód nawet dwa razy dłużej niż ciepło są więc idealne na chłodzące napoje na plaży czy w ogrodzie. Żeby nasz termos do kawy lub herbaty był szczelny należy zadbać by korek czy nakrętka była solidnie dokręcona. Jego szczelność to kluczowa cecha, bez niej ten sprzęt nie jest przydatny. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą produktów.