wazy

Wazy

Waza to głębokie, duże i szerokie naczynie w którym serwujemy wszystkie zupy. Zazwyczaj wykonana ze wzmacnianej porcelany co gwarantuje jej trwałość. Po bokach ma dwa solidne ucha za które możemy śmiało przenieść wazę z gorącą zupą na stół. Na wierzchu ma otwieraną pokrywkę, która dodatkowo dłużej utrzymuje temperaturę. Waza jest tak wdzięcznym naczyniem, że projektanci zastawy stołowej poświęcają jej dużo czasu. Mamy dziś ogromny wybór od tych nowoczesnych minimalistyczny do stylizowanych na dzieła sztuki i pięknie zdobionych. Historia pierwszych waz sięga przełomu wieku siedemnastego i osiemnastego.

Wtedy właśnie wazy były dekoracją królewskich stołów. I to właśnie ich historia sprawia, że waza kojarzy nam się z uroczystym i wystawnym podaniem zupy. Dlatego też taka stylizowana na francuską czy grecka ma tak piękny kształt i mnóstwo rzeźbień i zdobień. Warto wrócić do tradycji i zaskoczyć swoich gości lub rodzinę, nalewając im zupy z eleganckiej wazy. Wybór wazy nie jest trudny ponieważ producenci zastawy stołowej pamiętają o tym elemencie i produkują ją w tej samej stylistyce i kolorze co talerze czy półmiski.

Kupując dodatkowo wazę do posiadanego już zestawu naczyń dobierzmy ją kolorystycznie do reszty zastawy stołowej, dzięki czemu zachowamy spójność, a całość będzie wspaniałą ozdobą naszego stołu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno wzory ponadczasowe, jak i bardziej nowoczesne wazy do zupy. Kupując to naczynie zwróćmy uwagę na jej pojemność, aby wybrać tę najbardziej odpowiednią dla naszych potrzeb. Na rynku dostępne są modele od 2,5l do nawet 4l. Ta większa umożliwi podanie posiłku dla kilkunastu osób jednocześnie. W celu zapewnienia większego komfortu podczas długiego obiadu można zakupić podgrzewacz, który pozwoli utrzymać pożądaną temperaturę dania przez kilka godzin.

Zobacz podobne wpisy