Włoska porcelana – jak wybrać najlepszą?

Włoska porcelana uważana jest za jedną z najlepszych na całym świecie. Te wyroby cieszą się ogromną renomą wśród producentów, ale przede wszystkim wśród konsumentów, którzy świadomie wybierają właśnie produkty z włoskiej porcelany.

The form you have selected does not exist.

Czym charakteryzuje się zastawa z włoskiej porcelany i jak wybrać dla siebie odpowiednią?

Włoska porcelana – charakterystyka

Włoska porcelana to przede wszystkim niezwykle wysoka jakość, którą z pewnością zauważymy już przy pierwszym „poznaniu”. Wyroby te charakteryzują się śnieżną bielą, która – co istotne – nie szarzeje z czasem. Mogą być używane przez wiele lat i nadal cieszą oko tak samo, jak tuż po zakupie. Jeśli zatem zauważyliśmy, że talerze z włoskiej porcelany tracą swój kolor, oznacza to, że trafiliśmy na trefny produkt. Dodatkowo włoska porcelana bardzo często ozdabiana jest wzorami kwiatowymi, delikatnymi i oddanymi z wysoką wiernością względem oryginału. Motywy kwiatowe są niewielkie, raczej subtelne, dlatego pięknie prezentują się w każdym wnętrzu – charakteryzują się wysoką uniwersalnością. Wykorzystywane są bardzo chętnie nie tylko w domach, ale także kawiarniach i restauracjach, które cenią sobie nienaganny wygląd.

Jak wybrać odpowiednią włoską porcelanę?

Jak wspomnieliśmy wyżej, włoska porcelana najwyższej jakości będzie z całą pewnością biała. Dlatego warto kierować się przede wszystkim jej kolorem oraz ozdobami – zgodnymi z naszym gustem i oczekiwaniami. Dodatkowo włoska porcelana będzie z całą pewnością gładka, odpowiednio przepuszczająca światło. Jeśli chcemy sprawdzić, czy rzeczywiście jest to wysoka jakość wykonania, połóżmy talerzyk na dłoni i ustawmy go pod światło. Powinniśmy zobaczyć swoją rękę. Nie martwmy się jednak grubością materiału. Chociaż porcelana będzie delikatna i przepuszczająca światło, z całą pewnością będzie także charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością.

Włoska porcelana to prawdziwy majstersztyk wśród innych tego typu wyrobów. Jeśli zależy nam na wyjątkowej jakości – z całą pewnością warto skorzystać z tych produktów ceramicznych.

Podobne wpisy