Zabawki dla najmłodszych

Zabawki dla najmłodszych – jak wybierać mądrze?

Zabawki dla najmłodszych to jeden z najczęstszych prezentów wybieranych dla dziecka. Nierzadko jednak nie zastanawiamy się nad tym, czego maluch tak naprawdę potrzebuje na danym etapie życia. Wybieramy na chybił trafił licząc na to, że tego jeszcze nie ma (szanse na to są zwykle niewielkie). Jak wybierać mądrze, by dziecko nie tylko dobrze się bawiło, ale także uczyło?

The form you have selected does not exist.

Pierwsze zabawki dla dziecka

Pierwsze zabawki dla niemowląt powinny opierać się przede wszystkim na stymulacji zmysłów – słuchu i wzroku. Dlatego popularne grzechotki i kolorowe dzwoneczki to najczęściej wybierane akcesoria dla dzieci na początkowym etapie życia. Z czasem możemy jednak rozszerzać zakres stymulacji zmysłów. Dziecko w wieku od czterech miesięcy swobodnie łapie już swoje zabawki, dotyka ich nie tylko rączkami ale także twarzą czy ustami. Dlatego istotne jest, by zabawki dla takich maluchów posiadały różne faktury. Nierzadko znaleźć możemy przytulanki, które wykonane są z różnych materiałów, by wpływać na zmysł dotyku. Tu warto także pamiętać o tym, iż dziecko swobodnie wkłada wszystkie przedmioty do ust. Dlatego wybierając zabawki dla niemowlaka musimy sprawdzać, czy są one bezpieczne i posiadają odpowiednie atesty.

Zabawki dla rocznych dzieci

Zabawki edukacyjne dla rocznych dzieci to przede wszystkim sortery, a zatem zabawki skłaniające do wkładania klocków w odpowiednie miejsca. Tego typu akcesoria pokazują dziecku działanie związków przyczynowo-skutkowych. Chociaż maluch trochę już urósł, nadal uwielbia wszystko to, co wydaje dźwięki. Dlatego w tym wieku poleca się grające zabawki a nawet instrumenty. To bardzo pobudza kreatywność dziecka.

A po jakie zabawki dla najmłodszych Wy sięgacie najchętniej?

Podobne wpisy