Zaparzacze do kawy

Zaparzacze do kawy

Zaparzacze do kawy to urządzenia, które szczególnie sprawczą się w podróżach. Są uwielbiane przez turystów. Bo cóż może być bardziej pobudzającego na szklaku niż łyk gorącej i aromatycznej kawy. Gdy jesteśmy zmęczeni taka świeżo zaparzona kawa może być bardzo pomocna. Kubek z zaparzaczem do kawy czy turystyczna kawiarka to ulubione i bardzo przypadne elementy wyposażenia kamperów. Można cieszyć się świeżą kawą zarówno podczas podróży jak i na postoju pośrodku lasu.


Zaparzecze są tak zbudowane, że fusy od kawy nie przedostają się do napoju. A kawę można serwować bezpośrednio z urządzenia. Kształt dziubka w zaparzaczach jest tak zaprojektowany, że z łatwością przelejesz gorący napój bez obawy przez polaniem się czy nawet poparzeniem. A odpowiednio wyprofilowana rączka ułatwia i gwarantuje bezpieczny chwyt podczas przenoszenia.

Kupując zaparzacz do kawy zaplanujmy, jakie będzie jego przeznaczenie. Czy będzie to wyposażenie domu czy może urządzenie typowo turystyczne i wtedy wybierzmy odpowiedni model z dostosowaną pojemnością i funkcjonalnością.

Dla osób, które poszukują bardziej stylowej kawiarki świetnym rozwiązaniem będzie zaparzacz do kawy produkowany przez francuską firmę z emaliowanej ceramiki. Można w nim zaparzyć grubo zmielone ziarna kawy w gorącej wodzie, a następnie przefiltrować je poprzez zanurzenie sita i ucisk prasy, aby w pełni wydobyć smak kawy. To urządzenie zatrzymuje dłużej ciepło niż inne kawiarki z metalu czy szkła. Użyta do ich produkcji przepiękna ceramika dodatkowo pokryta podwójną warstwą emaliowanej porcelany jest odporna na plany i zadrapania od naczyń metalowych. Podzespoły jakie jak prasa czy filtr wykonane są z trwałej nierdzewnej stali. Dużą zaletą tych zaparzaczy jest brak absorbcji zapachów i smaków oraz łatwość mycia w zmywarce.

Zobacz podobne wpisy