zegar pokój dzieciecy

Zegary dziecięce – nie tylko ozdoby

Zegary dziecięce są coraz częściej wybierane przez rodziców – głównie jako ozdoba do pokoju malucha. Jednak zegar naścienny może także pomóc rodzicom w nauczeniu dziecka czym jest czas. Kiedy warto powiesić zegar w pokoju dziecięcym?

The form you have selected does not exist.

Zegary dziecięce – kiedy się zdecydować?

Zegarek naścienny to świetne akcesorium. Warto powiesić go na ścianie jeszcze przed narodzinami dziecka, gdy przygotowujemy dla niektóre pokój. Zegarki są w tej chwili dostępne w tak pięknych, fantazyjnych wzorach, że z pewnością uda nam się wybrać taki, który będzie piękną ozdobą w pokoju malucha. Możemy postawić na prostotę, decydując się na biały, okrągły zegarek, który świetnie dopasuje się do jasnych pokojów przygotowywanych dla noworodka. Jeśli jednak pokój dziecka jest bardziej żywiołowy, z pewnością znajdziemy taki zegarek, który dobrze wpasuje się do tematyki pokoju. Może są nim zwierzęta, a może nocne niebo? W sklepach dostępne są różne kolory i wzory zegarków, które pięknie dopasują się do każdego pokoju malucha.

Jak korzystać z zegarka?

Z wiekiem dziecko powinno nauczyć się, czym jest czas, a także jak korzystać z zegarka. Umiejąc rozpoznać, która jest godzina, dziecko zaczyna inaczej postrzegać świat. Dlatego zegarek w pokoju dziecięcym to nie tylko ładny element wystroju. To także sposób na naukę dziecka, a także przypomnienie o tym, że czas cały czas płynie. Wybierając zegarek do pokoju malucha postawmy zatem na ten z arabskimi cyframi zamiast z rzymskimi. Pozwoli on dziecku w łatwiejszy sposób odczytywać godzinę. Pamiętajmy także, by korzystać z zegarka na przykład podczas zabawy. Niech nasz maluch wie, że została mu godzina na zabawę, zanim przejdzie do wykonywania innych czynności.

Podobne wpisy