Zestawy do Fondue

Zestawy do Fondue

Aby przygotować pyszne i aksamitnie gładkie serowe czy czekoladowe fondue potrzebujemy specjalnego zestawu, który równomiernie rozprowadza ciepło a ser nie przywiera do dna. Zestaw do fondue to specjalny garnek w którym przygotujemy w tym samym czasie kilka porcji. Kupujemy go wraz z regulowanym palnikiem oraz kilkoma miseczkami w komplecie. Do tego zgrabnego i eleganckiego garnka dołączone są stalowe długie widelce na które wbijamy pieczywo, warzywa, mięsko lub owoce. To jakie dodatki zanurzamy zależy od rodzaju gorącego sosu w środku garnka. Naczynie z powodzeniem możemy wykorzystać także do zup czy innych sosów.

The form you have selected does not exist.

Fondue jest bardzo popularną atrakcją, szczególnie na niewielkich przyjęciach w gronie przyjaciół lub rodziny. Cała otoczka jedzenia fondue urasta do miana specjalnego rytuału z którego najbardziej cieszą się dzieci. Dawniej w Szwajcarii fondue było rozpowszechnionym między góralami sposobem na to, by wykorzystać niezbyt już świeży ser. Taki roztopiony i podlany białym winem pozwalał zjadać to co było pod ręką. Wystarczyło zanurzyć w nim warzywa lub kawałki pieczywa aby zjeść ciepły posiłek. Dziś też traktujemy to jako przekąskę lub danie kolacyjne. Zanurzamy w nim pieczywo, mięso lub kawałeczki warzyw. Sami decydujemy jak będzie wyglądała nasza przekąska. W naszej ofercie znajdziecie Państwo duży wybór zestawów do fondue z matalowymi lub ceramiczymi miseczkami i długimi widelczykami. Możemy wybrać mały zestaw dla dwóch lub czterech osób i korzystać z przyrządzania pysznego fondue kiedy tylko przyjdzie nam ochota. Taki mały zestaw to też świetny prezent dla biskiej osoby. Nie zajmuje dużo miejsca w kuchni a sprawia dużo przyjemności podczas użytkowania np. w chłodne wieczory.

Taka oryginalna forma przygotowania i podania poczęstunku to doskonała okazja do zintegrowania gości podczas przyjęć. Czasem zapraszamy osoby które się nie znają i zastanawiamy się jak przełamać pierwsze lody. Zestaw do fondue z czekoladą i różnymi owocami jako forma przystawki na początku przyjęcia to najlepszy sposób do rozpoczęcia rozmów.

Podobne wpisy