szybkowary

Szybkowary

Szybkowary są doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie połączenie szybko, smacznie i zdrowo. To specjalnie zaprojektowane i wykonane garnki, które w kilka chwil ugotują nasze danie a uzyskamy lepszej jakości jedzenie. Szybkowary najczęściej produkowane ze stali lub aluminium i są bezkonkurencyjne w porównaniu ze zwykłymi garnkami. Przybliżmy trochę na czym polega fenomen tego naczynia.

The form you have selected does not exist.

Podczas gotowania wykorzystywana jest siłą ciśnienia, co pozwala przygotować posiłek w energooszczędnym trybie – skraca proces obróbki potraw o połowę. Ten garnek jest szczelnie zamykany specjalną pokrywką, która umożliwia zatrzymanie powietrza wewnątrz. Podczas gotowania wzrasta temperatura oraz ciśnienie. A powstała para krąży wewnątrz i idealnie przenika przez zawartość szybkowaru.

Podczas całego gotowania możemy utrzymać stała temperaturę co ma wpływ na uzyskanie idealnych walorów smakowych i zachowanie ważnych wartości odżywczych potraw. Często zastanawiamy się czy taki garnek nie wybuchnie ? Możemy odetchnąć z ulgą, gdyż w pokrywie umieszczony jest zawór bezpieczeństwa, który odpowiada za umożliwienie ujścia nadwyżki pary z garnka.

Po zakończonym procesie gotowania zadbajmy o nasz szybkowar. Myjąc to naczynie sprawdźmy czy zawór ciśnienia jest drożny. Producenci nie zalecają gotować w nich małe sypkie produkty aby właśnie ich drobinki nie przedostały się i zablokowały otwór.

Wybierając szybkowar oszczędzamy nie tylko energię, ale też wodę, co nie jest bez znaczenia dla środowiska naturalnego i naszej kieszeni. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się Państwo za zakup tego innowacyjnego naczynia to wymienię jego pozostałe zalety. Jest stosunkowo nie dużych rozmiarów z porównaniu do innych skomplikowanych maszyn do jednoczesnego gotowania wielu produktów. W mieszkaniu nie będą rozchodziły się zapachy gotowanego jedzenia bo są one zamknięte wewnątrz garnka. Taki sposób przygotowania potraw wpływa na ich wygląd – zachowują estetyczny wygląd w porównaniu z gotowaniem w wodzie i nie ma ryzyka przypalenia naszej potrawy. Oczywiście gotowanie w szybkowarze wymaga przemyślenia i uważności bo nie można dokładać zapomnianych produktów podczas gotowania. Nie można też otwierać pokrywki w trakcie, żeby np. spróbować smak potrawy.
Dzisiejsze szybkowary mają piękne kształty i bardzo elegancko się prezentują w kuchni. Możemy wybierać w klasycznych wzorach jak i nowoczesnych i designerskich. Większość modeli można czyścic w zmywarce więc nie ma obawy, że zaoszczędzony podczas gotowania czas musimy przeznaczyć na sprzątanie.

Podobne wpisy