filiżanki

Filiżanki doskonałe na spotkania z przyjaciółkami

Czy można sobie wyobrazić spotkanie z koleżankami bez pysznej kawy czy aromatycznej herbaty? A jak wyglądałby angielski Five o’clock bez tradycyjnej filiżanki herbaty ? To właśnie one: fantazyjne, kolorowe i z dobrej porcelany filiżanki grają pierwsze skrzypce. Angielska, chińska czy nasza polska porcelana jest uwielbiana przez kobiety, ale nie tylko. Nawet biznesmeni idąc do biura lubią wejść do ulubionej kawiarenki na poranne włoskie espresso w małej klasycznej filiżance. Szukając filiżanek zastanawiamy się czy wybrać te wąskie i wysokie filiżanki do kawy, malutkie i zwarte naczynia do mocnego espresso tudzież piękne filiżanki do cappuccino czy płytkie i szerokie filiżanki do herbaty.

The form you have selected does not exist.

Wybieramy filiżanki pasujące do naszych współczesnych gustów często nie wiedząc, że historia małej porcelanowej filiżanki sięga aż do 1300 roku do Chin. To właśnie Chińczykom zawdzięczamy wynalezienie herbaty, ale również opracowanie procesu produkcji porcelany. Jak się powszechnie uważa, chińska porcelana wywodzi się z prób odtworzenia doskonałego w swym pięknie odcienia nefrytu. Ze względu na pilnie strzeżone tajniki produkcji, Europejczykom dopiero w XVIII wieku udało się odtworzyć proces wytwarzania masy porcelanowej, z której wytwarzane są dzisiejsze filiżanki.

Porcelanowe zastawy w restauracjach

Trudno dziś wyobrazić sobie elegancką restauracje bez pięknej zastawy stołowej czy gospodarstwa domowego, w którym nie znajdziemy filiżanek czy kubków. Stały się one przedmiotami codziennego użytku pięknie dekorując nasze kuchnie czy jadalnie. Posiadając kilka filiżanek w domu zazwyczaj mamy tą swoją ulubioną, z którą zaczynamy dzień. To właśnie one wraz pachnącą kawą witają nas i budzą o poranku, rozweselają po południu lub wyciszają wypełnione ziołowym naparem wieczorem.

Decydując się na zakup nowej zastawy na specjalne okazje, tu szczególnie często wybierana jest angielska porcelana. Ta charakteryzuje się oryginalnym wzornictwem i pięknymi kolorami. Jest to droższy wydatek w porównaniu z polską porcelaną ale taki zestaw filiżanek zostaje w rodzinie często przez kilka pokoleń. Do codziennego użytku wybieramy filiżanki, które nie tylko będą pięknie wyglądały ale przede wszystkim można je będzie myć w zmywarce. Duża popularnością cieszą się klasyczne wzory w jasnych kolorach. W naszej ofercie znajdziecie pełen asortyment tych bardzo dobrych jakościowo, wytrzymałych i łatwych w czyszczeniu naczyń, które spełnią swoje zadanie w trakcie codziennej eksploatacji.

Podobne wpisy